Başkan Erdoğan’dan, gazetecilere “Bir Ankara Hatırası”

Biga / Güncel

Başkan Erdoğan’dan, gazetecilere “Bir Ankara Hatırası”

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga'lı gazetecilerle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle iki gün süren Ankara’ya ziyaret ve gezi gerçekleştirdi. 
Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan'ın gerçekleştirdiği iki günlük gezi programı kapsamında AK Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan, Biga Belediye Başkan Yardımcısı Nazım Hikmet Keskiner ve ilçede görev yapan 15 kişilik medya mensubu ile birlikte Ankara'da ziyaretlerde bulunuldu. İlk durak Türkiye Büyük Millet Meclisi oldu.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu tarafından AK Parti Grup Başkanlığı toplantı salonunda misafir edilen gazetecilerle yerelden ulusala gündemin değerlendirildiği samimi bir sohbet gerçekleşti.

Çanakkale Milletvekili İskenderoğlu eşliğinde Gazi Meclis’i gezen gazeteciler Genel Kurul Salonu'ndaki oturumu izleme şansı buldu. TBMM’de görev yapan Parlamento Muhabirleri ile selamlaştı. 15 Temmuz darbe girişimi gecesi bombalanan alanı inceleyerek, TBMM kulisinde CHP Çanakkale Milletvekilleri Muharrem Erkek ve Özgür Ceylan ile bir araya gelerek sohbet etti. 

10 Ocak günü gerçekleşen ziyaretle ilgili açıklama yapan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, "Bıkmadan usanmadan her koşulda görevleri peşinde koşan, mesleğinin zor şartlarına rağmen mesai kavramı gözetmeden kamuoyunun şeffaf ve doğru bilgilerle aydınlatılmasını sağlayarak, vatandaşların haber alma ihtiyacını karşılayan kıymetli basın mensuplarımız ile 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yapmış olduğumuz program kapsamında bugün Gazi Meclisimizdeydik. AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekilimiz Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekilimiz Muharrem Erkek ve Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Milletvekilimiz Özgür Ceylan ile bir araya geldik. Bizleri Gazi meclisimizde en güzel şekilde ağırlayan milletvekillerimize teşekkür ediyor değerli basın mensuplarımızın çalışan gazeteciler gününü kutluyor, ahirete intikal eden gazetecilerimize Allah'tan rahmet diliyorum" açıklamasında bulundu. 

Medya mensupları programın ikinci gününde ise  Anıtkabir, Tacettin Dergahı’ndaki Mehmet Akif Ersoy Kültür Evi sergisi, Muhsin Yazıcıoğlu ve Şair Nuri Pakdil’in kabri, Ulucanlar Cezaevi Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi (1. TBMM Binası), Cumhuriyet Müzesi’ni (2. TBMM Binası) ziyaretlerde Türkiye tarihine kısa bir yolculuk yapıldı. 

Anıtkabir ziyaretinde gazetecilere AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Başkan Yardımcısı Nazım Hikmet Keskiner ve AK Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan eşlik etti.

Ankara gezisinin son durakları mesleki ziyaretler oldu. Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) Ankara Genel Müdürlüğü'nde TRT İdari İşler Şefi Recep Cihan eşliğinde 15 Temmuz Millet Stüdyosu, reji odası, haber kurgu odası gibi uygulama birimlerinin çalışanlarını görev başında ziyaret ederek birimlerden bilgi aldı. TRT Haber’in Haber Koordinatörü Ahmet Görmez ile bir araya gelen medya mensupları TRT Haber’in çalışmalarını dinleyerek, sorular sordu ve sohbet etti.

TRT Yayıncılık Tarihi Müzesi Rehberi Suat Yüksel eşliğinde TRT Yayıncılık Tarihi Müzesi'nde bulunan radyo stüdyosu, drama stüdyosu, televizyon sergi salonu, vericiler köşesi, televizyon stüdyosu, fotoğraf ve canlandırma salonu ve sanal stüdyo gezildi. Medya mensupları müze içerisinde 1933’te Atatürk’ün 10. Yıl Nutku’nu okuduğu törenlerde kullanılan mikrofonu dikkatle incelerken, canlandırma salonundaki anlarıyla geçmişten günümüze mesleğin gelişimini incelediler. 

Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü’nde Anadolu Ajansı (AA) “Atölye”  Stüdyosu’na konuk oldu. Stratejik İletişim ve Dış İlişkiler Müdür Yardımcısı Ahmet Furkan Şahin, Anadolu Ajansı Çok Amaçlı Yayın ve Etkinlik Stüdyosu’nda AA’nın kurumsal yapısı, yaptığı çalışmalar ve gazetecilik örneklerini medya mensuplarına anlatarak, merak edilen soruları yanıtladı. 

Bigazete’den kısa bir değerlendirme;

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle düzenlenen hem mesleki, hem tarihi açıdan özenle hazırlanmış gezi organizasyonu için başta Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’a, gazeteciler olarak bizleri misafir eden  AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’na ve gezi organizasyonu süresince bizleri yalnız bırakmayan Biga Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ömer Yavuz ve Basın Sorumlusu Samet Tuncer’e emekleri için teşekkür ediyoruz.

Gazetecilik maalesef son yıllarda şüphe ile bakılan bir meslek haline dönüştü. Mesleğe yıllarını verenler ve gerçekten topluma katkı sağlamaya çalışan bir çok meslektaşımızı bu durum üzüyor. Bir çok meslekte olduğu gibi bizimde iyilerimiz, kötülerimiz var.  

Bir gazeteciyi bilgi besler, okumak besler. Bir gazeteciyi iletişim besler. Kolay gözüken ama 365 gün 7/24 bir mesleğin kolay olduğunu söylemek haksızlık olur. 

Haber hayat gibidir. Hayat; doğumla başlar, yaşadıklarımızla gelişir, ölümle son bulur. Haber ise bir istihbarat ile başlar, araştırma ve bilgi ile gelişir ve yazımı ile son bulur. İyi bir hayat sevdiklerinizi sizi unutmamasını sağlar, çok iyi yaşanmış bir hayat sizi toplumun unutmamasını sağlar. Fakat mükemmel yaşanmış bir hayat sizi tarihe kazır. Haberde böyledir, iyi yazılmış bir haber ilgililerinin unutmamasını sağlar, çok iyi yazılmış bir haber toplumu etkiler. Mükemmel yazılmış bir haber ise dünyaya mal olur. 

Son olarak, gazetecilik mesleğine saygı gösteren ve zor şartlarda işini hakkı ile yapmaya çalışan bizlere ayrımcılık göstermeden eşit şartlarda samimiyetle iletişim kuran herkese saygılarımızla…  
Bu haber 12.1.2023 20:40:07 tarihinde eklenmiştir.


Haber Kaynağı : Özel Haber


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Türkiye'den Afrika'ya bayram sevinci

 • İstanbul'da büyük hazırlık! Kızılelma ve Gökbey İstanbul semalarında...

 • Biga'ya haftasonu kar geliyor

 • Öğrencilerimize 'Ücretsiz Yemek' için çalışmalarımızı tamamladık

 • İŞKUR desteği ile iş hayatında

 • Çanakkale'ye devasa 'Hükümet Konağı'

 • 'Kaliteli Zeytin Üretimi' projesine AB'den proje desteği

 • Çanakkale'de kanser cerrahisinde bir ilk!

 • Güney Marmara Kalkınma Ajansı SOGEP'i ilan etti

 • Başkan Erdoğan’dan, gazetecilere “Bir Ankara Hatırası”

 • Çanakkale'de 4 Nüfus Müdürlüğü haftasonu açık

 • Biga'da şiddetli fırtına apartmanın çatısını uçurdu

 • Kazdağları'nda kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor

 • Biga'da alışveriş ve eğlence tüm hızıyla sürüyor

 • Bursa'da iki tır çarpıştı: 2 yaralı

 • Dış Ticaret, Ekim rakamları açıklandı

 • 57 yıllık televizyona 10 bin lira değer biçildi

 • Balıkesir'de iki deprem

Benzer Haberler

Günlük Koronavirüs Tablosu